مجله مانترا
مجله اینترنتی مد و زیبایی مانترا بوتیک

برای یک مهمانی دوستانه چه بپوشیم؟

0 255

وقتی به یک مهمانی رسمی و یا مجلس عروسی دعوتیم، تکلیف معلوم است، اما معمولا وقتی به مهمانی‌های دوستانه در شب دعوت می‌شویم، نمی دانیم چه بپوشیم که مناسب باشد. در این مطلب نکاتی را برای  انتخاب لباسی که نه بیش از حد رسمی باشد و نه بیش از حد خودمانی برای مهمانی‌های شب بررسی می‌کنیم.

  1. شلوار نپوشید! اگر می‌پوشید، جین نپوشید!

با اینکه این روزها در بازار شلوارهای جین خوش‌ترکیب با تزیینات مناسب مجالس پیدا می‌شود، بهتر است در مهمانی‌های شب پیراهن، دامن و یا شلوار پارچه‌ای بپوشید.

af9450_1

  1. کیف بزرگ همراه نبرید

وقتی مهمانی کوچک است، گاهی فراموش می‌کنیم که کیف روزمره‌مان را با یک کیف مناسب‌تر عوض کنیم. به‌عنوان یک قاعده کلی بهتر است به‌یاد داشته باشید که هرچه مهمانی رسمی‌تر، کیف مناسب آن کوچکتر. به همین سادگی.

af6275_1

  1. تیپ‌تان را با تعداد زیاد زیورآلات شلوغ نکنید

در دنیای مد یکی از طلایی‌ترین جملات از کوکو شنل Coco Chanel  نقل می‌شود که توصیه کرده همیشه دم درب منزل و هنگام خروج جلوی آینه بایستید و یکی از زیورآلاتتان را کم کنید. این روزها استفاده همزمان از گوشواره، گردنبند، دستبند و انگشتر ست، جذاب تلقی نمی‌شود. زیورآلات کمتر اما خاص‌تری انتخاب کنید.

ag0404_1

  1. پیراهن ماکسی نپوشید

پیراهن‌ها و دامن‌های ماکسی یا آنقدر رسمی هستند که در واقع لباس شب به‌حساب می آیند و یا آنقدر کژوال و خودمانی بوهوشیک که برای مهمانی‌های شب مناسب نیستند. قد مناسب لباس برای مهمانی‌های شب میدی (تا زانو) و یا کوتاه‌تر از آن است.

af9745_1

  1. گن بپوشید

اجازه ندهید قدری اضافه وزن تیپ و لباستان را خراب‌کند. گن مناسب به خصوص در ناحیه میان تنه (شکم، کمر و پهلوها) برای اغلب خانم‌های ایرانی مناسب است و به پوشاندن ناصافی‌های اندام کمک می‌کند، پس گن مناسب را فراموش نکنید. همچنین با انتخاب لباس زیر بکلس اجازه ندهید خط لباس زیرتان از روی پارچه لباس دیده‌شود.

بیشتر بخوانید:  توصیه هایی برای خرید آنلاین لباس

cc4669_1

  1. پاشنه‌بلند بپوشید

این روزها تیپ اتلیژر Athleisure و تیپ‌های ترکیبی اسپرت و رسمی زیاد شده، ولی مهمانی شب جای این ترکیب نیست. کفش‌های کژوال و تخت را در منزل بگذارید و برای مهمانی با کفش پاشنه بلند ظاهر شوید. هرچه مهمانی رسمی‌تر، پاشنه بلندتر! البته تناسب قد خودتان با همسرتان را فراموش نکنید.

af6321_1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.